Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ
1995–2000 թթ. ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոց Մասնագիտություն՝ «իրավագիտություն» Որակավորում՝ «իրավաբան»
2003–2004 թթ. ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիայի գիտական-մանկավարժական կադրերի պատրաստման ֆակուլտետ, ստացել է լրացուցիչ «բարձրագույն դպրոցի դասախոս» որակավորում։
2003–2008 թթ. ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիայի ադյունկտուրա,
պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն 12.00.09 մասնագիտությամբ՝ «Քրեական գործերով նախաքննության իրականացումը Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պայմանագրային հարաբերությունների շրջանակում» թեմայով։
2009 թ. Ջորջ Մարշալի անվան Եվրոպական կենտրոն, Գերմանիա։
Քրեական իրավունք, քրեական դատավարություն, քննչական գործողություններ, քրեականագիտություն։
Ռուսերեն, հայերեն, անգլերեն։
10.04.2000 – 22.07.2004 թթ. ՀՀ ՆԳՆ Երևան քաղաքի ՆԳ վարչության հարցաքննության բաժանմունքի տեսուչ։
22.07.2004 – 15.09.2005 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական բաժնի տեսուչ։
15.09.2005 – 07.07.2006 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական բաժնի ավագ տեսուչ։
07.07.2006 – 01.08.2007 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական վարչության կառավարչական որոշումների մշակման բաժնի ավագ տեսուչ։
01.08.2007 – 14.09.2010 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական վարչության կառավարչական որոշումների մշակման բաժնի առանձնապես կարևոր հանձնարարությունների ավագ տեսուչ։
14.09.2010 – 14.11.2011 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական վարչության տեղեկատվության վերլուծության, պլանավորման և վերահսկողության բաժնի պետի տեղակալ։
14.11.2011 – 23.11.2013 թթ. ՀՀ ոստիկանության շտաբի կազմակերպչական-վերլուծական վարչության պետի տեղակալ, տեղեկատվության վերլուծության, պլանավորման և վերահսկողության բաժնի պետ։
25.11.2013 – 04.03.2014 թթ. ՀՀ գլխավոր դատախազության վերահսկիչ-տեսչական վարչության պետի տեղակալ։
02.08.2016 – 27.10.2016 թթ. ՀՀ ոստիկանության կրթական համալիրի ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետի քրեական դատավարության իրավունքի ամբիոնի դոցենտ։
27.10.2016 թ. – մինչ օրս ՀՀ ոստիկանության շտաբի տեսչական վարչության պետի տեղակալ,
հարցաքննության բաժնի պետ։
Գիտաժողովներ
«Ռուսաստանի դատական գործունեությունը և քրեական դատավարությունը․ պատմական արմատներ» (2025 թ. նոյեմբերի 28)։
«Քրեական դատավարություն» (Բակալավրիատ)
«ՀՀ քրեական դատավարության արդիական հիմնախնդիրները» (Մագիստրատուրա)