Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դասախոս
2012–2015 թթ․ – ասպիրանտուրա, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան, մասնագիտացում՝ «Քրեական իրավունք և քրիմինոլոգիա, քրեակատարողական իրավունք»։
2010–2012 թթ․ – մագիստրոսի աստիճան (գերազանցությամբ), Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան, Իրավաբանական ֆակուլտետ, Քրեական իրավունքի և քրեական դատավարության իրավունքի ամբիոն։
2006–2010 թթ․ – բակալավրի աստիճան (գերազանցությամբ), Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան, Իրավաբանական ֆակուլտետ։
Մասնագիտական հետաքրքրություններ
Օպերատիվ-հետախուզական գործունեություն, քրեական դատավարություն, քրեական իրավունք։
Լեզուների իմացություն
Ռուսերեն, անգլերեն, հայերեն։
Աշխատանքային փորձ
22.01.2013 – 24.03.2014 թթ․ – դատավորի օգնական, Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարան։
31.10.2014 – 02.03.2015 թթ․ – փորձագետ, ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավական ակտերի փորձաքննության գործակալության իրավական ակտերի փորձաքննության բաժին (սահմանադրական և վարչական իրավունքի ոլորտ)։
02.03.2015 – 27.08.2015 թթ․ – առաջին կարգի մասնագետ, ՀՀ արդարադատության նախարարության ապարատի իրավական ակտերի փորձաքննության գործակալության դատական-իրավական օրենսդրության փորձաքննության բաժին։
27.08.2015 – 10.05.2017 թթ․ – առաջատար մասնագետ, ՀՀ արդարադատության նախարարության ապարատի իրավական ակտերի փորձաքննության գործակալության քաղաքացիական և առևտրային իրավունքի բաժին։
10.05.2017 – 19.08.2020 թթ․ – գլխավոր իրավաբան, նույն բաժին։
19.08.2020 թ․ – մինչ օրս – ՀՀ նախագահի աշխատակազմի իրավական վարչության մոնիթորինգի և վերլուծության բաժնի պետ։
01.03.2023 թ․ – մինչ օրս – ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հակակոռուպցիոն ծրագրերի պատասխանատու։
Դասընթացներ (2025/2026 ուսումնական տարի)
«Քրեական իրավունք»– (բակալավրիատ)
«Օպերատիվ-հետախուզական գործունեության իրավական և կազմակերպական հիմքերը» – (բակալավրիատ)