1986–1989 թթ. Երևանի ֆինանսատնտեսական տեխնիկում՝ «պետական բյուջե» մասնագիտությամբ, ֆինանսիստի որակավորում։
1991–1996 թթ. Երևանի «Գալիկ» համալսարան, իրավաբան։
Որակավորման բարձրացում
2012 թ. Անցել է վեցամսյա դասընթացներ Հայ-ռուսական անկախ դատական փորձաքննության կենտրոնում՝ տրասոլոգիայի ոլորտում (ենթատեսակ 06-02), «Առարկաների և գործիքների թողած հետքեր» (ենթատեսակ 06-03), «Տրանսպորտային միջոցների հետքեր» թեմաներով։
Տիրապետում է առարկաների, գործիքների և տրանսպորտային միջոցների թողած հետքերի հետազոտման մեթոդիկային։
2012 թ. մասնակցել է ՀՀ փաստաբանների իրավաբանական դպրոցի կողմից կազմակերպված դատական մրցույթին՝ հանդես գալով Երևանի «ԱԶՊԱՏ-Վետերան» դատական փորձաքննության և հոգեբանության ինստիտուտի թիմի ղեկավարի կարգավիճակով։
03.03.2013 թ. Պարգևատրվել է պատվոգրով՝ Եվրոպական մարդու իրավունքների դատարանում քաղաքացիների իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպանության ոլորտում ցուցաբերած ծառայությունների համար։
2013 թ. Պարգևատրվել է Մարդու իրավունքների, քաղաքացիության և մարդասիրական հարցերի միջազգային ասոցիացիայի Գերագույն խորհրդի կողմից։
Արցախյան պատերազմի տարիներին աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանի սահմանամերձ բնակավայրերի պաշտպանության գործում, Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին և կամավորական ջոկատներին, ինչպես նաև թիկունքում համապատասխան աշխատանքների կազմակերպմանը։
09.07.2018 – 13.07.2018 թթ. Մասնակցել է «TCO» ՍՊԸ-ի կողմից կազմակերպված կրթության ոլորտում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերապատրաստման դասընթացներին։
Քրեականագիտության ընդհանուր տեսություն, անձի և սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության մեթոդիկա, առանձին քննչական գործողությունների իրականացման տակտիկա, ինտերակտիվ պոլիգոնային պարապմունքների ներդրում ուսումնական գործընթացում։
«Քրեականագիտություն» – (Բակալավրիատ)