Կրթություն / Աշխատանքային փորձ
2013 թ. – մինչ օրս ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի իրավաբանական վարչության գլխավոր մասնագետ։
2010 թ. Գիտաշխատող՝ «Դատախազության դպրոց» ՊՈԱԿ-ի քրեական դատավարության և քրեականագիտության ամբիոնում։
2006 թ. – մինչ օրս Դասախոս՝ Ռուս-հայկական համալսարանի Իրավունքի ինստիտուտի քրեական իրավունքի և քրեական դատավարության ամբիոնում։
2006 թ. Ասպիրանտուրա՝ Ռուս-հայկական համալսարան։
2005 թ. Դասախոս՝ Ռուս-հայկական համալսարանի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնում։
2005 թ. Իրավաբան՝ «Bi and I Systems» ՍՊԸ-ում։
Քրեական իրավունք (ընդհանուր մաս), բժշկական քրեական իրավունք, քրեական իրավունքի այլընտրանքներ, քրեակատարողական իրավունք, հանցավորության կանխարգելում։
Հիմնական հրապարակումների ցանկ
«Понятие и сущность легализации (отмывания) доходов, приобретенных преступным путем». (Сборник научных статей Российско-Армянского (Славянского) государственного университета)2007г.
«Объект легализации (отмывания) доходов, приобретенных преступным путем» ( Ардарадатутюн )2008г.
«Проблема дифференциации ответственности за легализацию (отмывание) доходов, приобретенных преступным путем». (Сборник научных статей Российско-Армянского (Славянского) государственного университета)2009г.
«Уголовно-правовая характеристика субъекта легализации (отмывания) доходов, приобретенных преступным путем». («Вектор науки» журнал Тольяттинского университета) 2010г.
«Соответствие законодательства Армении действующим международным стандартам по отмыванию денег» (Ардарадатутюн)2010г.
Учебно-методическое пособие «Противодействие отмыванию денег» в соавторстве «Школа Прокуратуры» 2011г.
«Քրեագիտություն» – (Բակալավրիատ)